آسیب های ماهواره بر خانواده

تربیت دینی باید جای آموزش دینی را بگیرد

وی با اشاره به این که تقویت آموزه های دینی و اخلاقی از مهم ترین راهکارهای مقابله با آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی زندگی مدرن است، گفت: چه بخواهیم چه نخواهیم مولفه ها و ابزارهای دنیای مدرن وارد زندگی ما شده و می شود اما خانواده ها می توانند از طریق پرورش دینی فرزندان، آن ها را از خطرات مصون سازند.

در جامعه ما آموزش دینی جای تربیت را گرفته است. آموزش دینی برای نسل های گذشته که در دهکده جهانی زندگی نمی کرد، مفید بود ولی برای نسل امروز باید به جای آموزش دینی، تربیت و پرورش دینی را جایگزین کرد. به این معنا که خانواده باید عشق، عبادت، نیایش، صداقت، امانت داری، نوع دوستی، پاکدامنی و … را در وجود فرزندان خود پرورش دهد تا آن ها با عشق و علاقه درونی به سوی این مفاهیم حرکت کنند .

این آسیب شناس اجتماعی در پایان این گفت وگو با بیان این که خانواده در استان خراسان به دلیل ورود خرده فرهنگ های متفاوت و متنوع در معرض آسیب های بیشتری قرار دارد، از خانواده های این استان خواست در تربیت نوجوانان و جوانان خود دقت مضاعفی داشته باشند.

ابزارهای نوین ارتباطی نباید دوباره ما را غافلگیرکند

به ویژه این که ابزارهای نوین بسیار پیشرفته تر، دیر یا زود وارد جامعه ما می شود و ما نمی توانیم در برابر ورود آ ن ها مقاومت کنیم بنابراین تجربه هایی که در این سال ها به دست آورده ایم باید به ما کمک کند تا آسیب ها و ناهنجاری های زندگی مدرن به حداقل کاهش یابد و ما در برابر این ابزارها غافلگیر نشویم. اتفاقی که طی سال های گذشته در زمینه ورود ماهواره و اینترنت، تلفن همراه و … در جامعه ما رخ داد، این غافلگیری نباید دوباره برای جامعه ایران تکرار شود.

خانواده در این بسترسازی نقش اساسی و اصلی را ایفا می کند و باید چگونگی استفاده از فناوری را به فرزندان خود بیاموزد.

دشمن بهتر از ما متوجه اهمیت خانواده در این زمینه شده است به همین دلیل انواع شبکه های ماهواره ای فارسی زبان مثل فارسی یک، من و تو و … را با هدف تضعیف خانواده و تخریب فرهنگی و دینی و اجتماعی جامعه ایران راه اندازی کرده است. این در حالی است که صداوسیما به عنوان دانشگاه عمومی که باید با تولید برنامه های خوب با شبکه های ماهواره ای رقابت کند نتوانسته است وظیفه خود را در این زمینه به درستی ایفا کند. رسانه ملی حداقل می تواند پشت پرده های برنامه های ماهواره را برای خانواده ها تشریح کند تا مردم با واقعیت ها بیشتر آشنا شوند.

عشق های مثلثی، روابط نامشروع و دوستی های نامتعارف از پیامدهای ماهواره برای جامعه ایران

ابهری ورود ماهواره به جامعه ایران را یکی دیگر از ابزارهای نوین ارتباطی دانست که خانواده ایرانی را در معرض آسیب قرار داده است.

او در این باره تصریح کرد: ماهواره در جامعه ما باعث فاصله گرفتن اعضای خانواده از یکدیگر شده است. به طور کلی خیانت، دوستی های نادرست و نامتعارف بین زنان و مردان حتی بین متاهلان، ایجاد عشق های مثلثی، روابط نامشروع و … از تبعات ورود ماهواره به جامعه ایرانی است.

در واقع خانواده بزرگ ترین قربانی این ابزار نوین ارتباطی است. اینترنت هم همین تبعات را برای جامعه ما به دنبال داشته است. اینترنت وسیله ای است که سرعت دستیابی به منابع علمی را افزایش می دهد اما بچه های ما بیشتر وارد چت روم ها و سایت های غیراخلاقی و غیرعلمی می شوند که نه تنها برای آن ها مفید نیست بلکه ضررهای بسیاری هم دارد.

شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک هم از دیگر ابزارهای نوین ارتباطی است که باعث ناهنجاری های رفتاری در سطح جامعه ما شده است.

منبع:کشکول وبلاگ های ایرانی

/ 6 نظر / 169 بازدید
apressnews

سلام خدا قوت مطلب بسیلر خوبی بود [گل]

سلما

سلام همسنگر.مطلب بسیار جالبی بود.دستتوندرد نکنه.التماس دعا یا مهدی.(عج)

دوکوهه

باسلام.یه پست جدید(درباره ازدواج) گذاشتم زحمت بکشید تشریف بیاریید ونظراتتون را بدهید.در آخرمیخواهم یه جمع بندی انجام بدهم و یه برداشت مفید ازش داشته باشم تا در اختیار وبلاگ نویسان عزیز قرار بدهم.ممنون.التماس دعا(عاشق شهدا)

ابراهیم

با عرض سلام پوستر جدید سایت ملت ابراهیم با عنوان " بابای ماست خامنه ای" برای موضوع فرزند شهید مصطفی احمدی روشن با تشکر از همکاری قبلی شما http://mellate-ebrahim.ir/post-166.aspx

ابراهیم

با عرض سلام ویژه نامه "پرونده ای برای مضلین" برای موضوع تائید حکم اعدام سعید ملک پور مدیر سایتهای مستهجن و غیر اخلاقی با تشکر از همکاری قبلی شما http://mellate-ebrahim.ir/post-166.aspx

اضافی

درود حرفی زدی ها. آخه بابا دوران قدیم گذشت. ماشینم سوار نشی ها، آخه خیلیا با ماشین گناه میکنن و شده وسیله کارهای بدشون. ماشین نخری ها... این شد حرف حساب؟؟