پوشش نیمه برهنه در شبکه های ماهواره ای برای چیست؟

نکته‏ ی مهم این برنامه ها ،آشناسازی بیننده با زندگی ایرانیان خارج نشین، خلقیات آنان و شاید بتوان گفت، ایجاد تصویری از یک زندگی خوب و عادی در میان آنان است که به شکلی غیرمستقیم، با ذهنیت قبلی بسیاری از ایرانیان مبنی بر زندگی سخت در غربت، به مبارزه بر می‏خیزد.

هدف عمده‏ ی این برنامه ها در واقع عادی‏‏سازی روابط میان افراد مرد و زن است و بازیگران  در این برنامه ها عموماً از تعریف مسایل و رفتارهای غیرمتعارف خود ابا ندارند.

در بیشتر برنامه‏ های این شبکه ها ناخودآگاه این نگاه القا می‏شود که «زندگی می‏تواند لذت بخش‏تر از آنی که هست باشد» و این نکته‏ی کلیدی و نهفته این برنامه‏هاست. شاید به نوعی تمرکز خاص این شبکه بر مسایل تفریحی و سرگرمی، ناخودآگاه و طبیعتاً این چاشنی را به محتوای برنامه‏ها بدهد، جنبش و سرخوشی کاذب جوانان خارج‏نشین و تلاشی که برای شاد بودن، راحت بودن و رسیدن به موفقیت از خود نشان می‏دهند، عنصر بسیار تأثیرگذاری در جذبیت و محبوبیت این شبکه برای جوانان است.

 

باید دقت داشت که مخاطب هدف این شبکه ها بخصوص فارسی 1 و من و تو، «مادران و زنان» جامعه‏ ی ایران است و در این راستا سعی شده با چاشنی‏هایی از جمله آشپزی، طنز و حتی رقص به جذب مخاطب هدف خود بپردازند. استفاده از خوانندگان خارج‏نشین دیگر استراتژی این شبکه ها است.

 پس خیلی باید دقت داشت که هدف این گونه شبکه ها خود به خود از طریق پوشش های نامناسب ، روابط عادی مرد و زن القا می شود.

توی جامعه ما هم که کم پیدا نمیشه. با چرخشی در بازار همه چیز را خواهید دید و بر شما ثابت خواهد شد، کسی که ماهواره نگاه می کند سعی بر آن دارد تا خود را به آنچه که در شبکه های ماهواره ای دیده است دربیاورد. این شبکه ها طوری اهداف خود را به بیننده القا می نمایند که گویی دارای زندگی آرمانی و به دور از هیچگونه دغدغه ای دارند.

منبع:تازنده ایم رزمنده ایم

/ 4 نظر / 220 بازدید
آذر

سلام عالي بود افتخار لينك ميدين باتشكر از حضور شما در وبلاگم منتظرتان هستم

farid

انیمیشن زیبا ارتش به اصطلاح آزاد سوریه پیشنها میکنم حتما ببینید http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=2&lid=7728