وقتی ماهواره به خانه بیاید...

سری به گذشته و نگاهی به امروز

سالهایی نه چندان دور که با نفیر ترسناک آژیر خطر تن زنان و کودکان ما به لرزه در می آمد و از ترس اصابت آنچه در آسمان بود به گوشه ای خزیده و پناه می بردند تا بلکه جان سالمی به در برند کسی گمان نمی کرد که چند سال بعد، از همان مردان و زنان دیروز و بچه های آن روز، عده ای نه چندان کم با دستی باز و دلی پر هوس، آغوش مهر بگشایند و بر آن پرنده در آسمانِ دشمن اینگونه روی خوش نشان دهند و بر اصابتش این چنین شادان و خرسند باشند.

دشمنی که دیروز با پرتاب موشکهای چند متری خود ما را هدف قرار می داد تا تن ما را پاره پاره کند امروز با پرتاب ماهواره و ماه پاره هایش قصد ما را کرده است. اما این بار هدف تن ما نیست؛ این بار هدف او فکر و اندیشه ماست. از دشمن، جز دشمنی انتظار نیست که او شبانه روز به فکر نابودی فکر و اندیشه ماست «لا یَزالُونَ یُقاتِلُونَکُمْ حَتَّى یَرُدُّوکُمْ عَنْ دینِکُمْ إِنِ اسْتَطاعُوا»؛ دشمنان دین خدا همواره با شما مى‏جنگند تا شما را اگر بتوانند از دینتان برگردانند.(217/بقره) خرده بر دشمن نیست تعجب از دوستان و رزمندگان و اهل مقاومت دیروز است که چطور بوی باروت و گاز اعصاب را از این سلاح کشنده امروز، استشمام نمی کنند؟!

بدبختی اینجاست که فکر می کنیم کار با قرص آرام بخش و یک فیلم توپ و یک شو باحال و یک میهمانی شاد(!) حل می شود؛ غافل از اینکه این افسردگی درون و اضطراب بیرون و جنگ و دعوای اهل خانه از همان شو و بدنهای تمام و یا نیمه عریان شروع شده و این بیچاره می خواهد مسمومیت را با سم درمان کند؛ یاللعجب از کار این بنی بشر!!

دیروز در جبهه و پشت جبهه، سنگرها و پناهگاه های بتنی میآ­ساختیم تا بتوانیم از موج و ترکش و شعله های انفجار در امان بمانیم؛ اما امروز موج و ترکش و شعله های ماهواره را بی مهابا به خانه هایمان هدایت کرده و مهمانش می کنیم و این میهمانِ تشنه به خون روزانه و لحظه به لحظه از ما قربانی می گیرد و ما همچنان خندانیم. یا نمی فهمیم یا نمی خواهیم به روی مبارک بیاوریم که چه دارد بر سر ما می آید.

بدبختی اینجاست که فکر می کنیم کار با قرص آرام بخش و یک فیلم توپ و یک شو باحال و یک میهمانی شاد(!) حل می شود؛ غافل از اینکه این افسردگی درون و اضطراب بیرون و جنگ و دعوای اهل خانه از همان شو و بدنهای تمام و یا نیمه عریان شروع شده و این بیچاره می خواهد مسمومیت را با سم درمان کند؛ یاللعجب از کار این بنی بشر!!

 

آمارها نگران کننده هستند

بر شهدای آن روز و اسرای آن دوره و جانبازان جنگ دیروز با تمام وجود درود می فرستیم؛ اما لت و پارهای جنگ امروز جز تف و لعنت چیزی نصیبشان نمی شود زیرا در آیین اسلام خودکشی حرام است و اسارت اختیاری ممنوع. افزایش طلاق، روند رو به رشد مصرف قرصهای اعصاب و فرار دختران و عشقهای خیابانی و فسادهای تابعه را مدیون این شیئ پرنده ای هستیم که 24 ساعته مشغول شکار ما و جوانان ماست.

 

برای اخبار و برنامه های مفید

این دو توجیه از بزرگترین؛ بلکه گشادترین کلاه هایی است که نوع «دیش» داران محترم بر سر مبارک خود گذاشته و با آن خود را برای خرید حداقل یک ست کامل از این نوع گیرنده ها توجیه می کنند.

بر شهدای آن روز و اسرای آن دوره و جانبازان جنگ دیروز با تمام وجود درود می فرستیم؛ اما لت و پارهای جنگ امروز جز تف و لعنت چیزی نصیبشان نمی شود زیرا در آیین اسلام خودکشی حرام است و اسارت اختیاری ممنوع. افزایش طلاق، روند رو به رشد مصرف قرصهای اعصاب و فرار دختران و عشقهای خیابانی و فسادهای تابعه را مدیون این شیئ پرنده ای هستیم که 24 ساعته مشغول شکار ما و جوانان ماست

قفل و رمز گذاری و بستن کانالها هم امروزه به یک لطیفه شبیه تر است تا یک دلیل خوب و به درد بخور.

اینجاست که در یک روز به یاد ماندنی اهل خانه که آماده درک شب عید می شوند با هم دست زده و می خوانند: «نه چک زدیم نه چونه؛ ماهواره اومد تو خونه» و به این ترتیب بساط شادی شب عید آنان با دریافت مستقیم برنامه های لس آنجلسی حسابی تکمیل می شود.

و این یعنی اصابت یک موشک با محتوای گاز اعصاب و روان به این خانه خوب و با محبت.

دیگر نیازی به توضیح نیست که بگوییم بعد از چند روز چه بر سر فکر و حال و هوای اهل این خانه به خصوص بچه های گل آن، خواهد آمد.

/ 1 نظر / 43 بازدید
لینک من

سلام دوست من وبلاگ خوبی داری اگه دوست داشتی می تونی تو گروه ما عضو بشی و روزانه بهترین مطالب (آهنگ ، عکس ، اس ام اس ، خنده ، بازی و ...) رو تو ایمیلت داشته باشی . گروه ما تنها گروهی هست که ایمیل کاربر رو محفوظ نگه می داره و ایمیل های تبلیغاتی ارسال نمی کنه . بعدها هم اگر دوست نداشتی می تونی از گروه در بیای (یعنی دیگه ایمیلی برات ارسال نمیشه) . مطمئن باش پشیمون نمیشی ! کاور گروه : http://linkeman.ir/web2web/group.png عضویت : http://linkeman.ir/?page=linkeman-group