هشدار رحیم‌پور ازغدی: نیمی از مردم تهران پای ماهواره‌اند

*مسلمانان فاتح جنگ‌های نرم

وی با تاکید بر این که در طول تاریخ جنگ نرم، مسلمانان همواره پیروز بوده‌اند، افزود: آن چه امروز در نقاط مختلف دنیا از مسلمین می بینیم، جمعیت هایی است که عمدتاً با جنگ نرم و گفتمان اسلامی به اسلام گرویده‌اند که در این بین، جماعت عظیم مسلمانان حاضر در شرق آسیا نمونه‌ای از تاثیر این جنگ نرم است.

رحیم پور ازغدی، انقلاب اسلامی ایران را در عرصه جهانی دارای جایگاه مهاجم فرهنگی خواند و ادامه داد: مبارزه اعتقادی و گفتمان انقلاب اسلامی به گفتمان و فرهنگ بی‌محتوای غرب، پیروزی‌های بسیار زیادی به دست آورد و این نشان می‌دهد که ما در لاک دفاعی قرار نداشته و ارزش‌ها و آرمان‌های تاثیرگذار خود را ترویج کرده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روحیه جهادی روحانیون و طلاب حوزه‌ها در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: در هیچ دین و آیینی، روحانیون فعال در صحنه جهاد و شهادت به اندازه علمای اسلام و مکتب اهل بیت‌(ع) وجود ندارد که نمونه بارز آن در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس و حضور گسترده روحانیون در صحنه‌های عملی نبرد حق علیه باطل نمود پیدا کرد.

*روحانیون تهرانی دوشادوش رزمندگان

این صاحب نظر مسایل فرهنگی وجود 500 شهید روحانی در تهران را نشان دهنده حضور فعال روحانیون این خطه در عرصه جنگ سخت و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: در طول عملیات‌های آن دوران ، یک بار هم اتفاق نیفتاد که بچه‌های رزمنده بدانند طلاب در کنار آنها و دوشا دوششان می‌جنگند و این نشان از اخلاص والای طلاب رزمنده بود.

وی اضافه کرد: حضور طلاب رزمی ما در عرصه جنگ، ظهور دوباره نسل مجاهد، پا به رکاب و شهادت طلب بود و دیدیم که امام‌ راحل در منشور روحانیون با چه احترام و عشقی از این مجاهدان یاد کرده است.

*طلاب خط‌شکن ‌بودند

رحیم پور ازغدی همچنین طلاب را خط شکن جبهه‌ها توصیف کرد و گفت: در عملیات های والفجر 8، کربلای 4 و بسیاری از عملیات‌های دیگر به وضوح می‌دیدیم که روحانیون اولین خط شکن‌ها و پیش‌روهای گردان ها و دسته‌جات عملیات بودند  که این نشان از اوج ایثار و فداکاری حوزویان در دفاع از دین و ارزش‌ها است.

وی ترک جهاد را عاملی در راستای ذلت و محو دین خواند و افزود: آنهایی که تنها منتظر پیروزی حق بدون جهاد هستند سخت در اشتباه‌ هستند چرا که همین تفکر باعث شد تا امروز سرزمین مکه، مدینه و عتبات ما زیر پوتین کفار باشد .

*گفتمان جای آر‌ پی ‌جی را گرفته است

این استاد حوزه و دانشگاه ، سلاح کلامی امروز را جایگزین ادوات جنگی دیروز دانست و بیان داشت: مسیر جهاد ما امروز آرپی‌جی‌های روی دوش نیست، بلکه سلاح کلامی و ترویج گفتمان و آموزه‌های دینی در جامعه و نبرد نرم‌افزاری علیه ملحدین، کفار و بدعت‌گذاران می باشد.

وی تاکید کرد: امروز خاکریزهای زیادی در عرصه جنگ نرم و حملات دشمنان به ابعاد مختلف شریعت ناب اسلام در حال انجام است؛ چه آن که ده‌ها کانال تبلیغ ضد دین و اخلاق و ده‌ها هزار سایت علیه مبانی اصولی انقلاب فعالیت دارند به طوری که در حال حاضر شاید بشود گفت حدود نصف جمعیت تهران عمدتا پای ماهواره بوده و این خطری بزرگ در این عرصه به شمار می رود

استاد رحیم‌پور ازعدی در خاتمه راهکار مبارزه علیه هجمه اخلاقی دنیای الحاد را جهادی نرم افزاری خواند و گفت: ما در حوزه‌ها رسالت خطیری را به عهده داریم و نباید بگذاریم بوی کهنگی در مفاهیم شیعی ایجاد شود بنابراین باید مطابق با سیره اهل بیت‌(ع) با سلاح منطق و علم، بدعت ها در دین را از جامعه بزداییم.

 

منبع:سایت تحلیلی خبری عصر ایران /تاریخ انتشار 11/10/90

/ 3 نظر / 20 بازدید
مهدی

سلام وبلاگ خوب و مفيدي داريد خوشحال ميشم به منم سر بزنيد و نظر بديد.بروزم. ضمنا اگه دوست داشتيد براي تبادل لينک هم خبرم کنيد